Belépés
Elfelejtettem a jelszavamat

Niaouli olaj - alkalmazás és hatások

2021-05-19

A niaouli olaj eredete és története

A Niaouli készült levelek és a fák ágai nevezett Melaleuca quinquenervia vagy Melaleuca viridiflora által vízgőz desztillációval nyert. Ily módon körülbelül hetven kilogramm levélből 1 liter naouliolajat nyerhetünk. Ezek a növényfajok a botanikai mirtuszcsaládba (Myrthaceae) tartoznak. Botanikailag szorosan kapcsolódnak a Maleleuca alternifolia fajhoz, amelyből az úgynevezett teafaolajat nyerik. Illóolajaik ezért hasonló aktivitási spektrummal rendelkeznek .

Melaleuca quinquenervia

Ez egy örökzöld fa, legfeljebb 30 méter magas. Fiatal levelei nagyon szőrösek, és dörzsölve intenzív kámforszerű szagot árasztanak. A Melaleuca quinquenervia-t a fa megszerzésére, díszfaként, sövények ültetésére vagy illóolajának kinyerésére termesztik. Ez utóbbit aromaterápiában vagy parfümök készítésére használják. A fák eredetileg Új-Zélandon, Ausztráliában, Új-Kaledóniában és Új-Guineában honosak. Nedves vagy nagyon nedves helyekre van szüksége. Alkalmazhatók talajok elvezetésére, vagy szikes vagy lúgos helyek erdősítésére. Napjainkban a niaouli olajat elsősorban Új-Kaledóniában nyerik ki.

A niaouli olaj összetevői és hatásmódja

Ez az illóolaj kellemesen friss illatú, hasonlóan az eukaliptuszhoz , a mentolhoz vagy a kámforhoz . A Niaouli olaj különféle terpéneket tartalmaz, például monoterpéneket és szeszkviterpéneket. A nagy arányban található 1,8-cineol a biciklusos epoxi-monoterpénekhez vagy limonén-oxidokhoz tartozik. Tartalmaz még úgynevezett alfa-thujeneket is .

Ezen összetevők miatt a niaouli olaj hatásmódja antibakteriális és vírusellenes , valamint gombaellenes. Ez azt jelenti, hogy felhasználható baktériumok és vírusok fertőzésére, vagy gombás fertőzésekre is. Nyugtatja a gyulladt nyálkahártyákat, köptető és dekongesztáló hatású. Különösen a tartalmazott szeszkviterpéneknek van támogató hatása a krónikusan visszatérő betegségek kezelésében.

Hatás a pszichére

Az illóolajokról ismert, hogy hatással vannak az emberi pszichére . Ez a befolyás elsősorban a szaglásunkon keresztül jelentkezik, amely közvetlenül továbbítja az érzéseket az agy limbikus rendszerébe . Ez az agyi terület fontos terület az érzelmeink feldolgozásához. Felelős az endorfinok, a test saját opioidjainak kibocsátásáért.

A niaouli olaj illatának tisztaságot és derűt kell adnia nekünk, és ezáltal növeli a koncentrálóképességünket. Emellett enyhítheti a szorongást és feloldhatja a mentális blokkokat. A mentálisan kimerült vagy zavart emberek megtapasztalhatják pszichéjük felderülését és megerősödését, ha belélegzik ezt az illóolajat. Újra a fontos dolgokra koncentrálhat, és céltudatosabban követheti céljait. Ezért a niaouliolaj használata nagyon ajánlott mentális egészségi problémák és koncentrációs rendellenességek esetén.

Hatás a szívre, a keringésre és az erekre

A niaouli olaj hatással van testünk szív- és érrendszerére is. Ennek az olajnak gyógyító hatása lehet mind az artériás érrendszeri megbetegedésekre, mind a vénás megbetegedésekre, például a tromboflebitisre vagy a lábfekélyre. Elsősorban a belső használat ajánlott.
Alapvetően Niaouli meghúzza a gyenge kötőszövetet. Ezért az olaj alkalmazása visszérrel is bevált. Az érintett területeket külsőleg kezelik. Az aranyér Niaouliolaj-kezelése a végbélnyíláson keresztül történik.

Milyen más alkalmazási területek ismertek a niaouli olajra?

Ez az illóolaj ezért felhasználható belsőleg, az emésztőrendszeren keresztül, valamint a bőrön keresztül, sőt rektálisan is. Nagyobb bőrfelületek külső használatához hígítva kell alkalmazni. De elvben ezt a nem mérgező olajat a legtöbb ember nagyon jól tolerálja, még hígítatlanul is.

Használja megfázás, krónikus gyulladás és orrmelléküreg-fertőzések esetén

Mivel a niaouli olaj erős antiszeptikus tulajdonságokkal rendelkezik , kiválóan alkalmazható megfázás és más légúti megbetegedések esetén. A hideg évszakban ennek az illóolajnak a megelőző belégzése vagy belső fogyasztása is ajánlott. Megelőzheti a megfázást, ha csak egy zsebkendőt, illatkövet vagy egy megfelelően előkészített illatlámpa segítségével csöpög. A niaouli olaj belélegzése szintén megkönnyebbülést okozhat az elzáródott orr vagy krónikus orrmelléküreg-fertőzések tüneteivel.
Megfázás esetén a Niaouli és sok más illóolaj kombinációja is megfelelő, például teafaolaj, eukaliptusz vagy mirtuszolaj.

Gyulladásos alkalmazások

Mivel a niaouli olaj erős antiszeptikus tulajdonságokkal rendelkezik, hatékonyan alkalmazható különböző típusú gyulladások esetén. Például nagyon jól segít az íny gyulladásában. A húgyúti és hólyagfertőzések vagy a nemi szervek területén fellépő gyulladások szintén enyhíthetők ezzel az illóolajjal.

A Niaouli felhasználása különféle bőrproblémákra

Ezt az illóolajat a bőr általában nagyon jól tolerálja. A bőr ápolására és védelmére szolgál. Például bevált a pattanásos kiütések, de a herpes simplex fertőzések enyhítésére is. Nagyon jól használható a sebgyógyulás támogatására is. Ha a sebeket Niaoulival kezeli, feltétlenül hígítva kell alkalmazni. Felszívódások vagy források esetén is hasznos, mivel itt olyan hatása van, amely hasonló a húzó kenőcshöz. A Niaoulit szúnyogriasztóként is használják, mert illata magabiztosan távol tudja tartani ezeket a kártevőket.

Szövetfeszesítő tulajdonságai miatt egyes bőrápolási termékekhez adják az öregedésgátló kezelésekhez.

Mire kell figyelni a niaouli olaj használatakor?

Bizonyos esetekben ez az illóolaj irritációt okozhat a bőrön. Potenciális allergéneket tartalmaz, mint például citronellol, limonén, linalool, geraniol, citral vagy eugenol. Ez allergiás reakciókhoz vagy bőrpírhoz vezethet nagyon érzékeny embereknél. Ezért ajánlatos az olajat egy másik növényi olajjal hígítani. Itt hozzáadjuk a niaouliolaj 20% -át 80% -os szezám- vagy sárgabarackmagolajhoz. Ezenkívül nem szabad terhesség alatt vagy három év alatti gyermekeknél alkalmazni.

Szájon át történő bevitelkor nem szabad túlzásba vinni. Ez hányingerhez, hányáshoz és hasmenéshez vezetett. Néhány ember fejfájással vagy fokozott alvásigénnyel is reagál. De ezek a mellékhatások rendkívül ritkák.

Hogyan kell tárolni a niaouli olajat?

A Niaouli olaj vékony és sárga színű. Annak érdekében, hogy a hatékony illóolaj hosszú ideig rendelkezésre álljon, célszerű az üveget hűvös (legalább 25 ° C alatti), száraz és sötét helyen tárolni.